Jak samemu zrobić donice ze styropianu?

styropian do zrobienia donicy

DIY to coraz popularniejszych trend, który potrafi nas wciągnąć bez pamięci. Skrót ten pochodzi od angielskich słów Do It Yourself czyli po prostu zrób to sam! Za pomocą tej techniki rękodzielnictwa możemy wykonać szereg ozdób, dodatków i praktycznych przedmiotów, a co ważniejsze, może być to wykonane za pomocą niskiego nakładu finansowego. Jednocześnie jeśli nie boimy się nieco większych wydatków, możemy śmiało zdecydować się na nieco bardziej zaawansowane projekty, które z pewnością staną się niekwestionowaną dekoracją i ozdobą naszego wnętrza. Jednym z nich mogą być donice ze styropianu. Wobec tego jak można wykonać je samodzielnie?

Co będzie nam potrzebne do samodzielnego wykonania donic ze styropianu?

Zanim rozpoczniemy kompletowanie koniecznych akcesoriów i materiałów, za pomocą których wykonamy donice ze styropianu, powinniśmy poświęcić chwil czasu na wykonanie ich projektu. Postarajmy się oszacować to jaki rozmiar donic jest nam dokładnie potrzebny, a dzięki temu będziemy mogli- mniej więcej- zapoznać się z ilością materiału, którą będziemy musieli zakupić. Kiedy to jest gotowe, możemy przystąpić do kompletowania niezbędnych materiałów. Co więc będzie nam potrzebne? Otóż:

  • styropian- najlepiej w kawałkach, które będzie można później swobodnie dociąć;
  • długie i cienkie gwoździki- co najmniej 15 sztuk;
  • nożyk introligatorski;
  • farba akrylowa do pomalowania donic- możemy wybrać ją w dowolnym kolorze;
  • klej do styropianu;
  • pędzle- najlepiej o dużej powierzchni;
  • plastikowy worek, którym będziemy mogli wyłożyć wnętrze donicy.

Przy da się nam także odrobina cierpliwości oraz zapału do pracy, a finalne rezultaty mogą przekroczyć nasze najśmielsze oczekiwania.

Jak samodzielnie wykonać donice ze styropianu?

Samodzielne wykonanie donic ze styropianu nie będzie takie trudne. W pierwszej kolejności musimy bowiem wykonać ich korpus. W tym celu odpowiednio docinamy styropianowe kawałki i łączymy je przy pomocy długich gwoździ. Styropian jest elastyczny, więc nie musimy nawet używać młotka. Kiedy korpus donicy jest już gotowy, możemy pomalować go farbą akrylową i nadać mu pożądany kolor. Pozostawiamy całość aż do wyschnięcia farby. Następnie tworzymy imitację deski ze styropianu, wykorzystując do tego nożyk introligatorski- najlepiej imitację deski wykonać z cienkiego kawałka styropianu. Tak wykonaną „deskę” przyklejamy klejem do korpusu naszej donicy. Klej potrzebuje zwykle około 15-20 minut by mógł zaschnąć i dobrze związać ze sobą kawałki styropianu. Na sam koniec wkładamy do donicy plastikowy worek i możemy rozpocząć sadzenie roślinek.

Większa ilość donic ze styropianu to większy wydatek- skąd pozyskać środki?

Wiele osób może wykonywać hurtowe ilości donic ze styropianu i po prostu je sprzedawać. Jednocześnie będzie to dość pokaźny wydatek, który oczywiście zwrócić się w dłuższej perspektywie czasu. Jednak na sam początek to pożyczki długoterminowe przez Internet mogą pozwolić nam na uzyskanie niezbędnych środków na rozpoczęcie produkcji takich donic. Będziemy je spłacać w dogodnych ratach przez co nie obciążymy znacznie swojego budżetu.

Zobacz także: Chwilówki od ręki przez internet w SaveriumPodobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane