Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się jak zrobić kit pszczeli, nie jesteś sam. W starożytnym Egipcie, Persji i Grecji pszczoły używały kitu do uszczelniania swoich uli. Produkt ten wytwarzany jest z żywicy drzew i krzewów oraz śliny pszczół. Jest to bardzo wszechstronny materiał, który rozpuszcza się w acetonie lub alkoholu i występuje w szerokiej gamie kolorów w zależności od rośliny, z której został wykonany. Kit pszczeli jest pełen witamin, minerałów i innych mikro- i makroelementów.
Proces jest łatwy do naśladowania, a nawet możesz zrobić to sam! Najpierw zdobądź kawałek drewna o wielkości otworu, który chciałbyś wypełnić. Następnie weź wacik i namocz go w alkoholu izopropylowym. Następnie wciśnij go do otworu za pomocą małego patyczka lub innego przedmiotu. Alkohol wyprze tlen z kitu, więc najlepiej pracować szybko.
Jeśli uważasz, że masz szczęście, że masz infestację pszczół cieśli, nie martw się – kit do drewna jest doskonałym sposobem na ochronę domu przed tymi irytującymi szkodnikami. Carpenter bees często wywiercają swoje gniazda każdej wiosny, ale odrobina kitu w otworze uniemożliwi im wywiercenie gniazda. Caulk jest kolejną opcją do uszczelniania otworów pszczół cieśli. Może pomóc zadusić larwy w gnieździe, a także może stworzyć podziały w zewnętrznym, aby zapobiec pszczołom cieśli od wiercenia ich domu ponownie na wiosnę.
Carpenter bees, najczęstsze szkodniki u ludzi, mają błyszczące czarne ciała i długie nogi. Często są one mylone z trzmielami, które są podobnej wielkości i kształtu, ale nie mają żądeł. Samica pszczoły nie użądli cię, chyba że zostanie sprowokowana, a jeśli to zrobisz, nie użądli cię – nawet jeśli spryskasz ją w niewłaściwym miejscu!
Gdy już stworzysz swój pit kit, nadszedł czas, by stworzyć swój przyjazny pszczołom dom. Pszczoły stolarze wolą drewno na gniazda, dlatego wiercą idealnie okrągłe otwory w drewnie. Następnie samica składa jaja, a z nich wyłaniają się larwy, które żywią się nektarem roślin. Kiedy nadchodzi wiosna, larwa wpełza z powrotem do otworu na zimę. Cały proces jest bardzo podobny do tego u pszczoły stolarskiej.
Poza swoimi korzystnymi właściwościami, propolis z pszczół ma wiele korzyści leczniczych. Na przykład zawiera witaminę C i flawonoidy. Jeśli nałożysz go na dotknięte miejsce, złagodzi tarcie i utrzyma wilgoć. Jeśli okaże się, że problem nie ustępuje, być może trzeba będzie zastosować rozwiązanie miejscowe na receptę. Jeśli jesteś na jakichkolwiek lekach, zwłaszcza antybiotykach lub lekach moczopędnych, mogą one powodować reakcje skórne. Przed zmianą leków zawsze skonsultuj się z lekarzem.
Podobne tematy