Jak zrobić herbatę Boba

Niezależnie od tego, czy szukasz pysznego mrożonego napoju, czy po prostu chcesz spróbować zrobić własną herbatę boba, ten przepis jest dla Ciebie! Pierwszym krokiem jest przygotowanie prostego syropu. Syrop ten można zrobić poprzez zagotowanie 1/4 szklanki wody i dodanie jednej szklanki cukru granulowanego. Następnie, możesz zalać syropem swoją boba i wymieszać. Dodaj kostki lodu, jeśli chcesz, i podawaj herbatę boba ze słomką jumbo.

Następnie przygotuj perły tapioki. Są one głównymi składnikami bubble tea. Możesz użyć różnych proporcji mleka do wody, aby Twoja herbata boba była nieco bardziej odpustowa. Pamiętaj, aby postępować zgodnie z instrukcjami na opakowaniu dotyczącymi gotowania perełek tapioki. Następnie przelej mieszankę do kubka i delikatnie zamieszaj, aby upewnić się, że są one całkowicie miękkie.

Możesz również wybrać herbatę. Podczas gdy boba jest najlepsza, gdy jest świeża, możesz również zrobić ją w domu, gotując ją przez kilka godzin. Im dłużej będzie siedział w płynie, tym bardziej będzie się żuł. Jeśli planujesz trzymać ją w syropie przez kilka dni, stanie się zbyt miękka i będzie się sklejać. Alternatywnie, możesz gotować go tylko przez 5 lub 10 minut i używać go od razu.

Możesz kupić kulki tapioki w lokalnym azjatyckim sklepie spożywczym lub zrobić własne. Możesz również znaleźć słomki wielokrotnego użytku do herbaty boba z brązowym cukrem. W zależności od rodzaju herbaty, możesz również użyć kostek lodu, aby zrobić herbatę z mlekiem bąbelkowym. Jeśli nie chcesz robić bubble milk tea, możesz zamiast tego użyć czarnej herbaty lub herbaty oolong. Możesz nawet użyć tej samej herbaty, co w przypadku bubble milk tea.

Możesz również zrobić własną herbatę boba w domu, używając Instant Pot. Będziesz potrzebował ośmiu filiżanek wody i kilku perełek boba. Następnie dodaj kilka łyżek mleka skondensowanego lub soku. Możesz nawet dodać łyżeczkę cukru do syropu, aby uzyskać słodszy napój. Następnie możesz przelać swój napój do szklanki i podać. Po około 20 minutach będziesz miał idealną herbatę boba!

Klasyczny przepis na herbatę boba jest najprostszy i najbardziej popularny. Połączenie mleka i perełek tapioki sprawia, że jest to słodki i gryzący napój. Możesz dodać do niego różne dodatki, takie jak galaretka kokosowa, mango czy passiflora. Jeśli nie jesteś fanem kofeiny, możesz przygotować wersję napoju boba z brązowym cukrem. Upewnij się tylko, że jest to zimna, a nie wrząca woda!

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane