Jak zrobić półkę dla kota

Możesz zrobić półkę dla swojego kota na kilka różnych sposobów. Możesz zbudować taką, która ma 16 cali szerokości na 12 cali wysokości i ma hamak z płótna. Ta półka jest zdejmowana i może być nawet używana jako domek dla kota. Możesz również zrobić jeden ze starych regałów na książki, które zajmują miejsce, ale mogą być przekształcone w wielopoziomową wieżę wspinaczkową. Ta półka dla kota DIY zapewni Twojemu kotkowi wygodę i rozrywkę.

Możesz kupić półki, ale jeśli chcesz zrobić własne, możesz to zrobić sam. Proces ten jest dość prosty. Będziesz musiał zdecydować, gdzie chciałbyś umieścić półki, zmierzyć ich wysokość, naszkicować półki i wybrać drewno. Możesz nawet dodać kwadraty dywanowe do półek. Możesz pomalować je na różne kolory, aby się wyróżniały. Jeśli masz kota, który kocha gry wideo, możesz zrobić półkę dla kota Super Mario dla ich obszaru gry.

Gdy już zdecydowałeś się na rozmiar, będziesz musiał wybrać materiał, którego chciałbyś użyć. Możesz użyć drewna lub sklejki, ale upewnij się, że wybierzesz coś, co jest wygodne dla kota, aby chodzić po nim. Aby dostosować rozmiar półek, możesz użyć piły elektrycznej lub ręcznej. Tak czy inaczej, pamiętaj, aby ciąć drewno lub karton prosto wzdłuż linii ołówka. Po zbudowaniu półek, pokryj je tkaniną.

Możesz również dodać przegródki na jedzenie i smakołyki Twojego kota. Możesz nawet wbudować półkę dla kota w regał. To świetny sposób, aby uatrakcyjnić swój dom, a jednocześnie zapewnić obszar bezpieczny dla kota. Upewnij się, że umieścisz ją w miejscu, w którym Twój kot regularnie spędza czas. Nie chcesz przecież, aby Twojemu kotu stała się krzywda! W końcu dajesz mu miejsce do zabawy, dlaczego nie uczynić go specjalnym miejscem dla niego?

Po stworzeniu półek dla kota, nadszedł czas, aby zrobić kocią dżunglę. Możesz zbudować jedną dużą półkę i kilka mniejszych, które prowadzą do zawieszonego kociego łóżka. Możesz kupić wstępnie zmontowane półki dla kotów lub półki dla kotów DIY. Pamiętaj tylko, aby upewnić się, że są one najłatwiejsze do osiągnięcia dla Twojego kotka. Większość półek jest oddalona od siebie o 12-16 cali w pionie, ale możesz to dostosować do potrzeb swojego kota.

Nie zapomnij dodać ściany dywanowej. To również świetny sposób, aby dać swojemu kociemu przyjacielowi wysokie miejsce do wspinaczki. Możesz nawet zdecydować się na użycie mat sizalowych zamiast dywanu. Twój kot prawdopodobnie będzie na nią wskakiwał, wykorzystując swoje zdolności wspinaczkowe, aby dotrzeć na szczyt. Kiedy wspina się wysoko, będzie czuł się bezpiecznie i pewnie. Zbyt niska półka dla kota nie pomoże Twojemu kociemu przyjacielowi!

Po zakupie materiałów na półkę dla kota, jesteś gotowy na zabawę! Upewnij się tylko, że wybierzesz powierzchnię, która jest antypoślizgowa – jak dywanik sizalowy lub wykładzina! Należy również wybrać taką powierzchnię, która nie będzie drapać kota. Możesz kupić gotowe półki lub kupić zestaw w sklepie meblowym, ale upewnij się, że są wystarczająco wytrzymałe, aby trwać.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane