Jak zrobić C-4 w domu

Jak zrobić C-4 w domu

Niezależnie od tego, czy jesteś ekspertem od wyburzeń czy terrorystą, C-4 jest groźną bronią w twoim arsenale. Może być użyty do stworzenia potężnej fali uderzeniowej, która może zniszczyć strukturę i spowodować ogromne szkody. Jest stosunkowo łatwy do przemycenia przez lekkie siły bezpieczeństwa, co czyni go jednym z najbardziej popularnych materiałów wybuchowych używanych w atakach terrorystycznych na całym świecie. W rzeczywistości istnieje duża szansa, że już zetknąłeś się z C-4 w takiej czy innej formie.

C-4 jest powszechną odmianą plastycznego materiału wybuchowego, który był używany zarówno w warunkach cywilnych, jak i wojskowych. Składa się z wielu składników, w tym cyklotrimetylenu-trinitraminy, plastyfikatora, spoiwa plastycznego, polimeru, środka zapachowego i 2, 3-dimetylo-2, 3-dinitrobutanu, stabilizatora. Siły zbrojne Stanów Zjednoczonych stosują preparat zawierający 91% RDX i 5% sebacynianu dioktylu. Jest to substancja metastabilna, którą można uformować w niemal dowolny kształt. Substancja o nieprzyjemnym zapachu była znana z wywoływania nudności i wymiotów. C-4 był również używany w zamachach samobójczych, w tym w Izraelu.

C4 został użyty w wielu atakach terrorystycznych, w tym w ataku na U.S.S. Cole, jak również w kilku atakach w Izraelu. Został również użyty przez kilka grup palestyńskich w samobójczych zamachach bombowych na terytoriach okupowanych. Istnieje również kilka przykładów przemycania C-4 do butów na komercyjnych liniach lotniczych.

Chociaż C-4 jest stosunkowo powszechnym rodzajem plastycznego materiału wybuchowego, dostępnych jest wiele innych podobnych produktów. Niektóre z nich są wykonane z użyciem oleju silnikowego o niskiej lepkości, podczas gdy inne zawierają szereg innych składników. Innym ciekawym faktem dotyczącym C-4 jest to, że można go użyć do zburzenia ośmiocalowej kwadratowej belki stalowej, a także ciężarówki. To wyjaśnia, dlaczego jest to jeden z najbardziej popularnych materiałów wybuchowych stosowanych w rozbiórce.

Oprócz zastosowania jako broń przeciwpiechotna, C-4 jest również używany w wielu projektach wyburzeniowych w sektorze cywilnym. Podczas wojny w Wietnamie, na przykład, specjaliści od wyburzeń wprowadzili C4 do dziur, pustych przestrzeni i szczelin w maszynach, aby osiągnąć wiele wyczynów. C4 jest również popularnym składnikiem miny claymore, która składała się z dużego bloku zawierającego łożyska kulkowe, które po zdetonowaniu zamieniały się w śmiertelnie niebezpieczne latające odłamki.

Krótki filmik instruktażowy jak zrobić C4 w domu został wyprodukowany przez ludzi z Paladin Press, firmy wydawniczej z siedzibą w Kolorado. Ten film wyjaśnia różne rodzaje plastikowych materiałów wybuchowych w prostym i łatwym do wykonania formacie. Oprócz pokazania jak zrobić C4 w domu, film pokazuje również jak zrobić inne rodzaje podobnych produktów, takich jak proszek flash. Jeśli jesteś zainteresowany dowiedzeniem się więcej o C4, sprawdź poniższe linki, aby uzyskać więcej informacji.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania podczas próby zrobienia C4 w domu jest bycie bezpiecznym. Jeśli nie wiesz co robisz, możesz skończyć robiąc więcej szkody niż pożytku.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane