Jak zrobić galaretę z karpia

Artykuł zrealizowany przy wsparciu serwisu diyforyou.pl

Galaretka z karpia to starodawne rosyjskie danie, popularne w okresie Bożego Narodzenia. Ryba jest gotowana z ośćmi i ogonem, warzywami, przyprawami i wodą. Następnie jest studzona i krojona na małe kawałki. Galaretkę z ryby podaje się następnie na zimno lub w temperaturze pokojowej. Oto kroki, jak ją przygotować. Po ugotowaniu odcedzić bulion i dodać żelatynę. Następnie gotować rybę w lodówce przez co najmniej 1,5 godziny.

Najpierw wypatroszyć i oskalpować karpia. Następnie usunąć głowę i płetwy. Po ich usunięciu pokrój karpia w kawałki w kształcie steków. Następnie umieść karpie w misce i zalej je 1,5 litra zimnej wody. Następnie włącz swój Multipovar i ustaw program gotowania na 100 stopni S na godzinę i 30 minut. Usuń pianę, gdy woda osiągnie wrzenie. Po zagotowaniu, dodaj żelatynę do bulionu. Wymieszaj, aby wymieszać składniki.

Karp jest tradycyjnie przygotowywany na Boże Narodzenie. Jego nazwa pochodzi od chińskiego słowa „chongyu”, które oznacza obfitość. Jako taki, przyszedł do symbolizowania bogactwa i obfitości w kulturze chińskiej. Karp, lub Koi, to rodzina ryb, która jest popularna w Chinach. Jego długie łuski przypominają skórę smoka, jednego z najbardziej czczonych symboli w chińskiej kulturze. Jeśli nie jesteś zaznajomiony z tą rodziną ryb, oto kilka wskazówek dotyczących jej przygotowania.

W XIX wieku karpie były często gotowane w białym sosie. Nierzadko jednak gotowano karpie z szarym sosem, który powstawał poprzez moczenie ich w winie i ciemnym piwie. Danie to było jeszcze bardziej popularne podczas wigilii Bożego Narodzenia. Dziś jest to jedna z najpopularniejszych potraw podczas świątecznego obiadu. Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić galaretę z karpia, spójrz na te proste kroki.

Karp jest popularną potrawą w Polsce, w tym ryba w galarecie. Historia karpia w Polsce jest ciekawa – ryba ta ma wiele wspólnego z komunizmem, polityką i powstaniem rządów komunistycznych. W czasach komunizmu rządzący dążyli do tego, aby karp był tańszy poprzez jego masową produkcję w Polsce. Od XII wieku hodowle karpia karmiły zarówno królów jak i szlachtę.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane