Jak robić bańki w basenie

Kiedy po raz pierwszy nauczysz się robić bańki, możesz nie zdawać sobie sprawy, że możesz w nich pływać! Bańki mogą być niebezpieczne, ponieważ nie widać przez nie nic, co mogłoby się zgubić i utonąć! Skorzystaj z tych wskazówek, aby stworzyć najpiękniejsze, okrągłe bańki! A gdy już się opanujesz, będziesz tworzyć dzieła sztuki w krótkim czasie! Mam nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci nauczyć się robić bańki w basenie!

Dodanie mydła do basenu to fantastyczny sposób na stworzenie bąbelkowej imprezy! Tylko upewnij się, że najpierw wyczyścisz swój filtr. Kilka bąbelków w wodzie nie zrobi wielkiej furory, ale zbyt wiele może być dość uciążliwe. Jeśli martwisz się o brak równowagi chemicznej, użyj kombinacji 2 szklanek białego octu i 2 szklanek wody. Nie przesadzaj jednak: zbyt dużo octu w basenie może sprawić, że woda będzie zbyt kwaśna.

Innym częstym powodem powstawania pęcherzyków w basenie jest powietrze. Kiedy powietrze dostaje się do systemu ssącego basenu, dostaje się do filtra zanim zrobi to woda. Może również dostać się do pompy lub związków. Sprawdź skimmer, który jest białym plastikowym wiadrem. Filtruje i cyrkuluje wodę w basenie, więc upewnij się, że skimmer jest osadzony prawidłowo. Sprawdź, czy nie ma przecieków w złączach.

Jeśli bąbelki nie występują w twoim basenie, winowajcą może być powietrze. Spróbuj zidentyfikować źródło powietrza i napraw je jak najszybciej. Dzięki temu pęcherzyki nie będą przeszkadzać pływakom i sprawią, że znów będą pływać! Tak więc, jeśli doświadczasz problemu z powietrzem w basenie, nie poddawaj się – to proste! Wypróbuj jedną z tych wskazówek, a wkrótce zobaczysz różnicę w swoim basenie.

Po pierwsze, musisz sprawdzić linię ssącą i systemową swojej pompy. Sprawdź, czy nie ma pęknięć lub pogorszenia stanu o-ringu wewnątrz niego. Jeśli o-ring jest luźny, powietrze może dostać się do linii i spowodować powstawanie pęcherzyków. W takim przypadku trzeba będzie naprawić złącza. O-ring musi być gładki i elastyczny. Po tym, będziesz w stanie zobaczyć pęcherzyki.

Inną częstą przyczyną piany basenowej jest brak równowagi w chemikaliach używanych do czyszczenia wody. Niski poziom wapnia w wodzie może powodować powstawanie piany. Aby skorygować problem, spróbuj dodać więcej wapnia do wody i nieco ją wzburzyć. W przeciwnym razie przekonasz się, że bąbelki zaczną znikać. Pamiętaj jednak, że piana w basenie to nie jest po prostu powietrze – to tak naprawdę mieszanina wody i materii organicznej.

Po pierwsze, pamiętaj o dokładnym myciu. Stosowanie produktów toaletowych jest jedną z najczęstszych przyczyn zanieczyszczenia wody w basenie. Co więcej, ilość produktów toaletowych, których używasz w ciągu jednego dnia, może stanowić duży procent całości. Również pozostałości moczu mogą być obecne w wodzie, nawet jeśli nikt nie sika w basenie. Dlatego jeśli nie jesteś pewien, jak zrobić bąbelki w basenie, zawsze skonsultuj się z profesjonalistą przed podjęciem działań.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane