Jak zrobić płyn do baniek bez gliceryny

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się jak zrobić płyn do baniek bez gliceryny, nie jesteś sam. Znalezienie renomowanego przepisu, który nie zawierałby gliceryny, może być bardzo trudne. Ale nie porzucaj jeszcze nadziei! Zebraliśmy razem kilka wskazówek, które sprawią, że proces ten będzie łatwiejszy i bezpieczniejszy. Wypróbuj je i zobacz, jak dobrze działają!

Po pierwsze, powinnaś użyć następujących prostych składników: 6 szklanek wody i jedna filiżanka mydła do naczyń. Wymieszaj je razem i mieszaj, aż zobaczysz, że nie tworzy się piana. Jeśli chcesz, możesz dodać również glicerynę, 1/4 szklanki syropu kukurydzianego lub dwie łyżeczki cukru. Do smaku dodaj kilka kropli ekstraktu pomarańczowego lub ekstraktu waniliowego. Możesz też dodać kilka kropli ekstraktu waniliowego, ponieważ wanilia jest dość mocna.

Inną opcją zrobienia płynu do baniek bez gliceryny jest użycie barwnika spożywczego. Aby zrobić bańki o kolorach innych niż czerwony, użyj niebieskiego i zielonego barwnika spożywczego, choć ten zmyje się z większości powierzchni. Barwnik spożywczy jest bezwonny, więc nie można go wyczuć ma również te same właściwości nawilżające. Innym sposobem na zrobienie płynu do baniek bez gliceryny jest użycie oleju roślinnego. Wymieszaj jedną filiżankę wody z dwoma do czterech kropli oleju roślinnego.

Używanie wody, cukru i barwnika spożywczego może być dobrą alternatywą dla gliceryny. Połączenie cukru i wody spowoduje dłuższe utrzymywanie się baniek. Możesz nawet użyć farb tempura dla dodatkowej zabawy. Upewnij się, że używasz mydła bez zapachu, ponieważ będzie on obezwładniać barwnik spożywczy i osłabiać bańki. Gdy już masz przepis w dół, będziesz zaskoczony, jak wielkie bańki mogą być!

Inny świetny sposób, aby płyn do baniek jest przy użyciu płynu do mycia naczyń. To będzie działać dobrze z większością płynów, ale może trzeba trochę więcej gliceryny lub syropu kukurydzianego dla swoich baniek być odpowiedniej wielkości. Dobrym pomysłem jest również pozostawienie roztworu baniek na noc przed dmuchaniem go. Im dłużej roztwór baniek siedzi, tym większe będą bańki.

Używając plastikowej butelki z wodą, zanurz ją w roztworze baniek. Zobaczysz, że roztwór tworzy cienką, rozciągliwą skórę. Skórka ta zapobiega szybkiemu odparowaniu uwięzionej wody, co sprawia, że bańki są bardziej stabilne. Dodanie gliceryny zagęści mydło, dzięki czemu będzie ono bardziej trwałe i odporne. Ta sztuczka pomoże Ci zrozumieć, jak działają bańki!

Używanie octu to kolejna opcja na domowy płyn do baniek. Ocet jest doskonałą opcją dla powierzchni wewnętrznych, w tym okien. Wymieszaj go z ciepłą wodą i pozwól mu siedzieć przez noc. Aby uzyskać najlepsze wyniki, przechowuj go w szczelnym pojemniku. Plastikowy dzbanek na mleko będzie działał świetnie dla dużych partii. Jeśli masz dzieci, możesz również zrobić własny roztwór baniek, używając różnych przedmiotów w domu. Pamiętaj jednak, aby nie mieszać roztworu, ponieważ bańki będą zbyt małe, aby je złapać!

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane