Jak przygotować buraki na zimę

Jeśli chcesz jeść buraki zimą, oto jak je przygotować. Buraki mogą być zamrożone na czas nieokreślony, ale będziesz chciał je skonsumować w ciągu roku. Ze względu na zawartość wody, buraki muszą być przechowywane w zamrażarce z ostrożnością, aby nie uległy spaleniu. Buraki mogą być zamknięte próżniowo dla dodatkowej ochrony, ale jeśli nie masz zgrzewarki próżniowej, usuń nadmiar powietrza z torby zamrażarki i szczelnie zamknij. Możesz również pokroić buraki w plastry lub kawałki przed zamrożeniem.

Po ugotowaniu buraków możesz je obrać i zamrozić do późniejszego wykorzystania lub zblanszować. Jeśli nie jesteś w stanie ugotować buraków, możesz po prostu zblanszować je we wrzącej wodzie przez kilka minut, a następnie zamrozić je z wodą wciąż dołączoną. Dzięki temu Twoje buraki nie zamarzną razem. Jeśli jednak chcesz, by były jeszcze smaczniejsze, możesz ugotować buraki w całości, usuwając liście i korzenie.

Przechowywane prawidłowo, buraki mogą przetrwać miesiące. Przechowywane prawidłowo, mogą przetrwać do trzech miesięcy w Twojej lodówce. Buraki mogą być również spożywane następnego dnia, więc nie trzeba ich wyrzucać. Buraki są świetne do robienia sałatek z buraków. Buraki można jeść na surowo, lub ugotowane w sałatce. Po upieczeniu buraków i przygotowaniu ich, możesz cieszyć się korzyściami płynącymi z jedzenia buraków przez całą zimę.

Przez cały rok, buraki są wspaniałym warzywem. Od zup i sałatek po pieczone buraki, jest przepis na każdy posiłek. Możesz zrobić zupę z buraków rano, puree w nocy lub sałatkę z kiszonymi burakami na deser. Buraki można również zamrozić do późniejszego wykorzystania. W ten sposób możesz je jeść przez cały rok!

Zanim będziesz mógł zrobić zupę z buraków, musisz najpierw zagotować trochę wody. Możesz użyć tej wody do gotowania buraków. Alternatywnie możesz kupić buraki w puszce, które są gotowe do użycia już po kilku godzinach. Kiedy są gotowe, możesz je pokroić i odgrzać w mikrofalówce. Istnieje kilka metod przygotowania buraków w słoikach, w zależności od tego, ile chcesz zachować.

Po zakończeniu zbiorów buraków musisz je odpowiednio przechować. Możesz wykorzystać do tego piwnicę lub chłodne, ciemne miejsce. Pamiętaj tylko, aby nie pakować ich zbyt ciasno. Pokrywa musi umożliwiać cyrkulację powietrza. Upewnij się, że w piwnicy jest wystarczająco dużo wilgoci, aby utrzymać świeżość warzyw. Na koniec, buraki można również przechowywać w plandece. Jest to łatwa metoda, ale wymaga odrobiny cierpliwości.

Po pierwsze, przygotuj swoje buraki. Dobrze je oczyść. Uważaj, aby nie odciąć łodygi lub nie użyć noża. Buraki mają wiele składników odżywczych. Zachowanie ich skóry i skórki pomoże Ci cieszyć się nimi w chłodniejszych miesiącach. Co więcej, skórka buraków jest bardzo łatwa do obrania, gdy są chłodne. Co więcej, możesz użyć obieraczki do warzyw, aby obrać skórę buraków. Następnie obierz je za pomocą noża lub ręczników papierowych.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane