Jak zrobić rodziny pszczele bez ich eksportowania

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, Jak zrobić rodziny pszczele bez ich eksportowania? Może to brzmieć jak zniechęcające zadanie, ale istnieje kilka prostych kroków, które możesz podjąć, aby utrzymać pszczoły i ule. Istnieją dwa główne powody utrzymywania pszczół na swojej posesji – są one korzystne dla Ciebie i nie są szkodliwe dla środowiska. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. Czy można zrobić własny ul?

Pszczoły roją się, gdy są w locie. Zwiadowcy zbierają się wokół wejścia, a następnie wypuszczają sygnał chemiczny dla innych, aby podążali za nimi. Po dotarciu do nowego domu, pszczoły będą stopniowo wchodzić do nowego ula. Szumiący dźwięk wentylacji to znak, że się zadomowiły. Jeśli nie, możesz spróbować złapać je, zanim przejmą twój dom.

Kolonie pszczół to wysoko zorganizowane społeczeństwa składające się z trzech rodzajów dorosłych pszczół. Pszczoły robotnice produkują wosk pszczeli, który jest miękką substancją, która twardnieje pod wpływem powietrza. Królowa, z drugiej strony, składa jajo w każdej komórce. Zapłodnione jajo rozwija się w żeńską pszczołę robotnicę, natomiast niezapłodnione staje się męskim dronem.

Jeśli masz umiejętności i know-how, proces jest prosty. Jeśli masz wystarczająco duże pudełko, możesz po prostu strząsnąć klastry i przenieść je z dala. Pamiętaj, aby założyć kombinezon dla pszczół, jeśli zamierzasz zająć się pszczołami w roju. Po zakończeniu potrząsania grzebieniem, możesz usunąć pszczoły.

Pszczoły miodne są bardzo korzystne dla gospodarki. W USA kolonie pszczoły miodnej zmniejszyły się z 3,4 mln w 1994 r. do dwóch milionów w 2001 r. z powodu chorób takich jak roztocze Varroa. W związku z tym jest duże zapotrzebowanie na pszczoły do zapylania. Ale jeśli nie eksportujesz swojego miodu, możesz nadal korzystać z amerykańskiego przemysłu rolnego.

Pod koniec lipca, nektarowy dearth uderzył w kraj. Zanik nektaru trwał przez kilka dni, ale pszczoły i tak przeżyły i rozkwitły. Podkarmiłem je 2,5 L syropu cukrowego 50/50 za pomocą podkarmiaczki z deską podziałową. W ten sposób nie były narażone na zimno i wiatr. Pozostawały w worku próżniowym kilka dni przed wylotem. Jednak niedobór nektaru przedłużał się i kwestią czasu było ich pełne zasiedlenie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane