Jak sprawić, by czarny motyw Instagrama działał na Twoim telefonie

Jeśli masz telefon, który obsługuje ciemny motyw na urządzeniach mobilnych, możesz aktywować czarny motyw na Instagramie. Będzie on dostępny w połowie 2020 roku i możesz zaktualizować swoje urządzenie, aby skorzystać z tej funkcji. Do tego czasu możesz użyć poniższych metod, aby włączyć czarny motyw na swoim koncie na Instagramie. Musisz posiadać iPhone’a z systemem iOS 13 lub Android 10, aby cieszyć się czarnym motywem Instagrama. Aby włączyć ciemny motyw, przejdź do Settings > Appearance> Theme.

Instagram jest jedną z wielu aplikacji, które oferują tryb ciemny dla swoich użytkowników. Naśladuje on wygląd swoich rywali z iOS, zmniejszając zmęczenie oczu i oszczędzając baterię. Jedynym haczykiem jest to, że być może będziesz musiał ręcznie edytować swoje zdjęcia, jeśli biała obwódka siatki jest nadal widoczna na twoich zdjęciach. Ciemny motyw nie będzie miał wpływu na kolorystykę zdjęć, choć. Po zainstalowaniu motywu wystarczy udać się do Ustawienia > Motywy i dotknąć ikony trybu ciemnego, aby zmienić kolor tła.

Aby włączyć tryb ciemny na Instagramie, najpierw upewnij się, że masz najnowszą wersję aplikacji zainstalowaną na swoim urządzeniu. Najnowsze wersje aplikacji powinny być kompatybilne z systemem iOS 13 lub nowszym. Jeśli masz starszą wersję aplikacji, możesz włączyć tryb ciemny, wybierając Zaawansowane/Ustawienia ciemne > Automatycznie. Gdy już to zrobisz, Instagram powinien wyglądać na czarny. Będzie również wyglądać fajnie i oszczędzać baterię.

Po włączeniu ciemnego motywu na urządzeniu z Androidem, otwórz aplikację Instagram. Jeśli używasz iPhone’a, dotknij Ustawienia > Wygląd i dotknij Ciemny. Następnie otwórz aplikację Instagram, a zobaczysz ciemną wersję aplikacji. Możesz nawet zaplanować aplikację, aby przełączyć się na tryb ciemny po zachodzie słońca. To jest to!!! Teraz możesz cieszyć się Instagramem bez motywu słonecznego! Będziesz zadowolony, że przełączyłeś się na ciemny motyw.

Tryb ciemny na Instagramie zwiększa kontrast między tekstem a tłem. W rezultacie białe posty i obrazy będą wydawać się wyraźniejsze na czarnym tle. Tryb ten ułatwia również czytanie zdjęć i filmów. Co więcej, oszczędza energię baterii. Im jaśniejsze są Twoje obrazy, tym więcej energii zużywają i tym bardziej wyczerpują baterię. A to tylko jedna z zalet trybu ciemnego na Instagramie.

Aby aktywować tryb ciemny na Instagramie, musisz mieć smartfon z systemem iOS 13 lub wyższym. Jeśli Twoje urządzenie mobilne obsługuje system iOS 13, możesz uzyskać dostęp do tej funkcji, przechodząc do menu Ustawienia i stukając w Wyświetlacz i jasność. Następnie wystarczy stuknąć w opcję Dark, a aplikacja przełączy się na tryb ciemny. W przypadku użytkowników systemu Android można aktywować ciemny motyw w ustawieniach aplikacji lub menu. Najlepiej jest zaktualizować do najnowszej wersji systemu operacyjnego, aby włączyć tryb ciemny na Instagramie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane