Jak zrobić choinkę z plasteliny

Jak zrobić choinkę z plasteliny

Niezależnie od tego, czy jesteś rodziną uczącą się w domu, czy klasą, nauka jak zrobić choinkę z plasteliny jest zabawnym sposobem na zaangażowanie całej rodziny w świątecznego ducha. To zabawne rzemiosło jest świetne dla przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej, a także dzieci, które lubią robić rzemiosła w miesiącach zimowych. Istnieje wiele sposobów na zrobienie choinki z plasteliny, od tradycyjnego kształtu choinki do ozdób ozdobionych koralikami, wstążkami i dżetami.

Jeden z najłatwiejszych sposobów na zrobienie choinki z plasteliny obejmuje stabilny „pień” w brązowym kolorze blind lub kartonowy półokrąg. Ten pierwszy stworzy stabilny kształt dla choinki i pomoże utrzymać glinę od przyklejania się do tektury. Ten pierwszy można również wykorzystać do stworzenia podświetlanego drzewka. Po stworzeniu kształtu można użyć świeczki zasilanej bateriami, aby je oświetlić.

Drugi sposób na wykonanie choinki z plasteliny wymaga użycia foremki w kształcie stożka. Formę tę wykonuje się z zielonej glinki polimerowej. Można ją rozwałkować na cienki okrąg lub uformować figury w kształcie stożka. Kształt można następnie skręcić w koło i owinąć wokół choinki, aby stworzyć dekorację.

Jeśli nie jesteś zainteresowany robieniem drzewa, innym rzemiosłem z plasteliny, które możesz zrobić, jest zrobienie bałwana. To rzemiosło zajmie trochę więcej czasu niż lepienie drzewka z plasteliny, ale jest również zabawne. Ciało bałwanka wykonane jest z trzech kulek białej plasteliny. Głowa wykonana jest z marchewki, a para czarnych oczu jest dodana. Ozdabia się go również koralikami, guzikami i wstążkami.

Kolejnym łatwym plastelinowym rękodziełem jest but z prezentami. Aby go wykonać, użyj zakrzywionego narzędzia do wycinania kształtów w plastelinie. Zakrzywione narzędzie może być również używane do tworzenia kształtów diamentów i liści. Możesz również przebić małe kropki za pomocą wykałaczki. Po wykonaniu kształtów, możesz użyć markerów permanentnych, aby pokolorować ozdoby. Gdy ozdoby wyschną, możesz pomalować drugą stronę.

Innym świątecznym rzemiosłem z plasteliny jest jeleń. Możesz zrobić jelenia z beżowej plasteliny lub z czerwonej i zielonej glinki polimerowej. Te kolory wyglądają naprawdę świątecznie i oryginalnie. Jeleń jest łatwy do wykonania dla dzieci w wieku 9-10 lat. Ciało i ogon można wykonać z połączenia zielonej i beżowej gliny polimerowej, a nogi z białej plasteliny. Ogon można zawiązać za pomocą bawełny. Jeleń może być używany jako zabawka lub jako dekoracja do domu lub biura.

Możesz również zrobić choinkę z magazynu w wersji 3-D. Do tego rzemiosła będziesz potrzebować dwóch magazynów, dwóch patyczków popsicle z lata i plasteliny. Jeśli nie masz dwóch magazynów, możesz zrobić choinkę używając kawałka kartonu i kleju.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane