Jak zrobić ciasto francuskie ze szpinakiem

Jak zrobić ciasto francuskie ze szpinakiem

Prezentujemy Państwu treść opracowaną z udziałem diykids.pl

Dodanie szpinaku do ciasta francuskiego to świetny sposób na wprowadzenie warzywa do obiadu. Przepis na ciasto francuskie ze szpinakiem jest bardzo łatwy do przygotowania i stanowi świetną przystawkę na każdą imprezę. Ty możesz robić szpinakowego nadzienie dzień przed i przechować je w chłodni until ty jesteś gotowy używać je. Z przepisu na ciasto francuskie ze szpinakiem powstaje 16 mini miseczek z ciasta. Można je podawać w temperaturze pokojowej lub schłodzone. Przepis na ciasto szpinakowe może być złożony i upieczony z wyprzedzeniem, ale należy pozostawić przynajmniej godzinę na pieczenie.

Najpierw musisz przygotować arkusze ciasta francuskiego. Możesz je zrobić samodzielnie lub kupić kupione w sklepie. Jeśli nie robisz ich od podstaw, powinny być przechowywane w lodówce przed rozpoczęciem pracy.

Po przygotowaniu ciasta francuskiego, powinieneś umieścić je na wyłożonej pergaminem blasze. Ciasto powinno wystarczyć na pokrycie dna naczynia do pieczenia. Posmaruj ciasto płynem do mycia jaj. Dzięki temu ciasto nabierze złotego koloru. Posmaruj również brzegi ciasta. Powinieneś również zrobić trzy szczeliny w cieście. Te szczeliny pomogą utrzymać nadzienie szpinakowe wewnątrz ciasta francuskiego. Możesz użyć widelca, aby uszczelnić ciasto.

Kiedy ciasto francuskie jest już złożone, możesz dodać nadzienie szpinakowe. Możesz również dodać inne składniki, takie jak suszone pomidory, pieczona czerwona papryka, boczek lub koperek. Do nadzienia szpinakowego można również dodać drożdże odżywcze.

Po nałożeniu na ciasto francuskie nadzienia szpinakowego, można umieścić arkusz ciasta w zamrażarce na 10 minut. Następnie należy go wyjąć i rozwałkować. Arkusz ciasta powinien mieć wymiary około 10 cali na 10 cali. To wystarczy, aby zwinąć go dwa razy wzdłuż.

Następnie należy pociąć arkusz ciasta francuskiego na dziewięć kwadratów. Do odmierzania kwadratów możesz użyć gałki do ciastek. Posmaruj ciasto jajkiem i posyp pozostałą solą i pieprzem.

Ostatnim krokiem przepisu na ciasto francuskie ze szpinakiem jest dodanie sera feta. Feta powinna być doprawiona solą i pieprzem. Następnie należy wymieszać fetę z nadzieniem. Można również posypać wierzch bułki ziarnami sezamu.

Kiedy będziesz gotowy do pieczenia szpinakowego ciasta francuskiego, powinieneś umieścić arkusz ciasta na blasze wyłożonej pergaminem. Powinno się je piec przez 30-40 minut. Po tym czasie ciasto francuskie powinno odpocząć przez około godzinę. Dzięki temu ciasto wyrośnie i stanie się puszyste.

Jeśli chcesz podać te szpinakowe kąski z ciasta francuskiego w temperaturze pokojowej, możesz je po prostu podać z ciepłym chutneyem pomidorowym. Możesz też polać je syropem klonowym. Gdy ptysie ze szpinakiem i fetą są ciepłe, stanowią doskonałą przekąskę.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane