Jak zrobić kompot wiśniowy w słoiku

Jeśli szukasz prostego sposobu na podanie świeżych wiśni, dowiedz się, jak zrobić kompot wiśniowy w słoiku. Możesz go podać do lodów, ciasta, jogurtu lub jako dodatek do panna cotta. Zanim zrobisz własny kompot wiśniowy, powinieneś wydrylować wiśnie. W ten sposób będziesz mieć pewność, że usuniesz pestki i zachowasz ich smak. Możesz również użyć wiśni z puszki lub mrożonych, ale być może będziesz musiał je dłużej gotować.

Po ugotowaniu wiśni i cukru, możesz pozwolić kompotowi ostygnąć. Kiedy jest całkowicie chłodny, możesz umieścić go w szklanych słoikach i przechowywać w lodówce do tygodnia. Jeśli zrobisz więcej niż będziesz potrzebować, zamroź część na później. Jeśli jednak chcesz dłużej przechowywać, możesz zamrozić pozostały kompot w plastikowym pojemniku nadającym się do zamrażania.

Jeśli nie masz dostępu do świeżych wiśni, możesz użyć kwaśnych wiśni. Aby zrobić kwaśne wiśnie, będziesz musiał zastąpić pół filiżanki cukru innym 3/4 filiżanki. Wiśnie Rainier mają jaśniejszy kolor, a wiśnie Bing są ciemnoczerwone. Dla wersji z alkoholem, użyj likieru wiśniowego. Łyżka syropu klonowego jest świetną alternatywą dla trzech lub czterech łyżek cukru. Alternatywnie, możesz zastąpić brązowy cukier lub nawet esencję waniliową, tylko upewnij się, że używasz co najmniej jednej łyżki stołowej płynu.

Aby przygotować kompot wiśniowy w słoiku, będziesz musiał wyłuskać wiśnie. Jeśli używasz mrożonych wiśni, możesz pominąć ten krok i użyć owoców już wydrylowanych. Pamiętaj jednak, że mrożone owoce dają więcej wody niż świeże. Jeśli używasz świeżych czereśni, powinieneś zmniejszyć ilość wody i dokładnie sprawdzić teksturę, ponieważ owoce będą bardziej suche i grzybowe po odczekaniu pewnego czasu.

Po wydrylowaniu czereśni możesz przystąpić do gotowania czereśni w rondlu. Czereśnie potrzebują powolnego gotowania na wolnym ogniu, aby wytworzyć wystarczającą ilość soku. Podczas gdy one gotują, upewnij się, że monitorujesz je dokładnie. Pamiętaj, że może minąć nawet 20 minut, zanim wiśnie puszczą sok. Kiedy są już miękkie i soczyste, możesz przestać je gotować i dodać ekstrakt migdałowy, aby uczynić je bardziej aromatycznymi.

Podczas gdy wiśnie są ciepłe, powinieneś chochlą przelać sos wiśniowy do gorących, wysterylizowanych słoików, pozostawiając około pół cala przestrzeni na górze. Przetrzyj wierzch słoików wilgotnym ręcznikiem papierowym lub ściereczką. Włóż słoiki do urządzenia do konserwowania w kąpieli wodnej i przetwarzaj przez dziesięć minut. To pozwoli zachować pyszny kompot owocowy w słoiku.

Ilość cukru używanego w przepisie na sos wiśniowy zależy od rodzaju wiśni, których używasz. Świeże wiśnie są słodsze niż te z puszki, więc musisz zmniejszyć ilość dodawanego cukru. Możesz również użyć innych słodzików, ale musisz uważać na poziom słodkości. Używając świeżych lub mrożonych wiśni, możesz przygotować wiele przepisów na kompot wiśniowy.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane