Jak zrobić buty z masy cukrowej

Jak zrobić buty z masy cukrowej

Niezależnie od tego, czy próbujesz stworzyć tort na baby shower dla małej dziewczynki, czy też próbujesz zrobić buty na urodziny dziecka, buciki z pasty cukrowej są zabawnym sposobem na dodanie słodyczy do tortu. Te buty mogą być używane z każdym tematem i mogą być ozdobione na wiele sposobów.

Aby zrobić te buciki dla dziecka z gum paste, będziesz potrzebować kilku podstawowych materiałów. Będziesz potrzebował pasty cukrowej, małego noża, szablonu z kartonu, gorącego narzędzia, noża do chrupek, małego pudełka, maszynki do ciastek, małego pudełka, noża do pudełek, szpikulca, bloku styropianowego, małego kawałka papieru pergaminowego i trochę jadalnego kleju. Będziesz musiał rozwałkować pastę cukrową do grubości co najmniej #4. Możesz również użyć obcinacza do wstążek i separatorów do cięcia pasty cukrowej.

Możesz również użyć noża Xact-o do wycięcia podeszwy. Tylny pasek może być wykonany w ten sam sposób. Użyj szablonu, aby wykonać tylny kawałek buta. Przytnij kawałek do rozmiaru buta. Tylny kawałek może być umieszczony na górze jasnoróżowego tylnego kawałka buta. Czarna wkładka może być wykonana poprzez wycięcie małego paska z krawędzi czarnej pasty. Następnie należy posmarować cienką warstwą kleju do gumy wokół krawędzi podeszwy, aby się przykleiła.

Z gumpaste można zrobić trampki Converse. Tylny element buta można wykonać za pomocą wycinarki do małych kółek. But może być ozdobiony czerwoną kokardką z gumpasty w środku. Kokardka może być zawiązana w pętelki. Możesz również zrobić parę butów z gumpaste w kropki. Upewnij się, że użyjesz jadalnego kleju, aby przymocować tylną część buta do podeszwy.

Wykonaj podstawę buta używając przepisu na masę cukrową. Bazę możesz uformować w kształt za pomocą wycinarki do pomady. Możesz również użyć syropu kukurydzianego do posmarowania wokół podstawy buta. Kiedy but jest już uformowany, możesz go wypełnić bawełnianymi kulkami. Jeśli masz czas, możesz również umieścić kawałek folii nad butem, aby uczynić go bardziej szczelnym. Możesz również użyć wentylatora stołowego, aby przyspieszyć proces suszenia.

Po uformowaniu buta należy pozostawić go do wyschnięcia na co najmniej jeden dzień. Jeśli chcesz zrobić parę butów dziecięcych na przyjęcie urodzinowe, możesz użyć szablonu peep toe, aby wykonać część palcową buta. Możesz również użyć szablonu do zrobienia paska na pięcie. Pasek na pięcie można wyciąć za pomocą noża rzemieślniczego. Możesz również użyć szpikulca, aby zrobić dziurę w pięcie. Szpikulec sprawdzi się świetnie jako dekoracja.

Gdy but jest już całkowicie suchy, możesz go ozdobić. Para butów dziecięcych z fondantu może stanowić świetną dekorację tortu urodzinowego lub baby shower. Można je również wykorzystać jako dekorację tortu z okazji chrztu. Możesz wykonać dowolną kolorystykę.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane