Jak zrobić niebieski ogień w Minecraft

Jeśli kiedykolwiek chciałeś stworzyć niebieski płomień w swoim świecie Minecraft, to trafiłeś we właściwe miejsce. Tutaj pokażemy Ci jak zrobić niebieski ogień za pomocą kilku najbardziej popularnych substancji chemicznych. Zdobycie węgla jest proste – to najczęstszy minerał w Minecraft. Po prostu umieść trochę węgla na patyku i wkrótce będziesz miał pochodnię. Zanim jednak będziesz mógł stworzyć własną pochodnię z niebieskim ogniem, będziesz musiał udać się do Netheru i zebrać kilka z poniższych substancji.

Pierwsze, zbierz trochę rudy węgla i trzy patyki. Będziesz potrzebował trzech z nich, więc upewnij się, że umieścisz dwa po obu stronach węgla. Gdy już je zdobędziesz, możesz rozpalić ognisko. W ten sposób będziesz mógł zobaczyć, gdzie znajduje się ogień. Możesz również użyć czerwonego kamienia, aby zrobić zapalniczkę. Na koniec upewnij się, że masz na sobie hełm, ponieważ ochroni cię on przed spadającymi skałami lub potworami.

W Netherze znajdziesz biome o nazwie valley of sands of soul. Kraina ta jest domem dla niebieskiego ognia. Po dotarciu na miejsce, będziesz potrzebował trzech kawałków drewna i trzech patyków, aby spreparować ogień. Będziesz potrzebował tych dwóch przedmiotów. Gdy już je zdobędziesz, będziesz musiał umieścić ziemię w centrum swojego stołu rzemieślniczego, a drewniane patyki po obu stronach.

Blazy to rzadki typ mobów w Minecraft. Zbierają tarło w twierdzy Nether i są w stanie tylko jeden do czterech blaze na raz. Będziesz musiał mieć poziom światła 11 lub niższy, aby z nich korzystać. Nie są dostępne w innych Fortecach Netheru, ale mogą tarło naturalnie w End i Aether. Po stworzeniu Blaze’a będziesz musiał odczekać krótki okres czasu, zanim będziesz mógł zaatakować go ponownie.

Niebieska tekstura ognia pojawia się na powierzchni bloku po stronie wschodniej, północnej i południowej. Oprócz tego, że jest widoczna, jest to również jedyny blok, który posiada teksturę, więc ważne jest, aby zwrócić uwagę na to, gdzie ją umieścisz. Może być również widoczny na szczycie bloku. Upewnij się tylko, że umieścisz blok w pobliżu ściany lub źródła wody, ponieważ niebieski ogień będzie rozprzestrzeniał się we wszystkich kierunkach.

Gdy już znajdziesz swoje miejsce do craftingu, przenieś niebieskie ognisko do inwentarza. Nowy Soul Campfire jest unikalnym przedmiotem w Minecraft i jest najlepszym sposobem na dodanie upiornego nastroju do swojej bazy. Ma fajny niebieski płomień, który można zapalić za pomocą 1000 dusz, więc upewnij się, że masz wystarczająco dużo składników Nether, aby stworzyć jeden z nich. Jeśli nie jesteś pewien jak stworzyć nowy Soul Campfire, po prostu podążaj za tymi instrukcjami.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane