Odbiór mieszkania od dewelopera lista kontrolna

Odbiór mieszkania od dewelopera lista kontrolna

Odbiór techniczny mieszkania i domu w Katowicach powinno się powierzyć doświadczonemu fachowcowi. Wiedza, praktyka i profesjonalny sprzęt inżyniera pozwalają na wykrycie nawet drobnych usterek, dobrze zakamuflowanych niedoróbek. Przy samodzielnym odbiorze wiele kwestii można pominąć, ale z fachowcem możliwe staje się uniknięcie kosztownych napraw, czyli zaoszczędzenie pieniędzy. Jest wiele elementów, na które należy zwracać uwagę podczas odbierania mieszkania od dewelopera.

Co należy sprawdzić podczas odbioru mieszkania od dewelopera?

Należy zwracać uwagę na wiele elementów podczas odbioru mieszkania. Trzeba sprawdzić rzeczywisty stan obiektu z zapisami widniejącymi w dokumentacji. Wszystkie znalezione usterki należy wpisać do protokołu odbioru, aby zobowiązać dewelopera do ich naprawienia. Zweryfikować trzeba wielkość mieszkania i rozkład pomieszczeń. Wszystkie powierzchnie należy dokładnie wymierzyć. Wysokość powinno się sprawdzić w kilku miejscach. Sufity nie mogą być popękane, niedopuszczalne są także ślady wilgoci. Kolejną kwestią będą poziomy i piony, dotyczy to ścian i posadzek. Nie może być żadnych pęknięć, wybrzuszeń w wylewce, nierówności.

Odbiór mieszkania od dewelopera wymaga sprawdzenia kątów prostych we wszystkich pomieszczeniach. Ściany mają być równe, bez pęknięć i śladów zacieków. Bardzo ważne są także okna, drzwi parapety. Należy zweryfikować ich właściwe położenie, zgodne z planem. Drzwi i okna muszą prawidłowo się otwierać i zamykać. Kluczowa jest ich szczelność, muszą być wolne od deformacji, rys, przebarwień. Znaczenie mają nawet odpowiednie prześwity pod drzwiami, grubość otworów drzwiowych. Na liście rzeczy do sprawdzenia są także instalacje elektryczne, wodno-kanalizacyjne, gazowe i grzewcze. Zweryfikować należy sprawność wentylacji, media, balkon, taras, garaż. Spisać trzeba stan liczników. Wymagać należy także odpowiedniej ilość grzejników, muszą być one właściwie rozmieszczone, nie mogą przeciekać ani być porysowane.

Odbiór mieszkania ze specjalistą

Niektóre osoby decydują się na samodzielny odbiór techniczny mieszkania Katowice, co jest jednak tylko pozorną oszczędnością. Pominięcie usterek przełoży się na konieczność poniesienia sporych kosztów związanych z ich naprawą. Inżyniera cechuje precyzyjność i skrupulatność. Jest to osoba drobiazgowa, która wytknie deweloperowi nawet drobne niedociągnięcia. Po ich wpisaniu do protokołu odbioru będzie on zobligowany do usunięcia wszystkich wad na własny koszt. Fachowiec ma duże doświadczenie, zna normy budowlane, przeprowadzi badanie termowizyjne specjalistycznym sprzętem. Wykryje nawet zawilgocenia i miejsca ucieczki ciepła.Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane