Jak zrobić maść z kwiatów kasztanowca

Istnieje wiele zastosowań maści z kwiatów kasztanowca, która jest szczególnie przydatna do łagodzenia skóry i kończyn po wysiłku fizycznym lub długim dniu. Jest wytwarzana z wytopionego tłuszczu i ekstraktów ekstrahowanych parą wodną i jest naturalnym środkiem na różne dolegliwości. W procesie warzenia uzyskuje się skoncentrowany, złoto-żółty płyn, który nadaje się do stosowania miejscowego.

Słodki kasztan jest stosowany w leczeniu egzystencjalnych kłopotów i agonii przekraczających tolerancję. Ten środek jest często przepisywany dla ludzi, którzy wyczerpali wszystkie inne opcje dla ulgi i nadal czują się na skraju złamania. Mówi się, że leczy dzwonki śmierci, obsesje melancholii i fobie, które są powszechnymi dolegliwościami u wielu ludzi. Jest również skuteczny w łagodzeniu żalu i rozwiązywaniu konfliktów.

Owoce kasztanowca zawierają mieszaninę saponin zwanych escyną, która pomaga wzmocnić małe naczynia krwionośne. Pomaga również zmniejszyć retencję płynów. Kasztanowiec zawiera garbniki, które przyczyniają się do jego właściwości przeciwzapalnych. Jest również środkiem ściągającym, co oznacza, że zapewnia oczyszczające działanie na rany. Seler pomaga wspierać gojenie się ran. Ponadto kasztany mogą być przyjmowane jako suplement lub dodawane do balsamów.

Aby zrobić maść z kwiatów kasztanowca, należy przygotować gotowane kasztany. Kasztany te muszą być obrane, a łupina powinna się naturalnie odkleić. Gdy wszystkie kasztany są obrane, umieścić je w dużym rondlu, przykryć i gotować na wolnym ogniu, aż cała woda zostanie odsączona. Po tym czasie kasztany będą wystarczająco miękkie, aby je rozgnieść. Możesz to zrobić w blenderze, jeśli wolisz.

Kasztanowiec jest drzewem liściastym pochodzącym z części południowo-wschodniej Europy. Rośnie w środowisku naturalnym i jest korzystny dla wielu różnych warunków zdrowotnych. W rzeczywistości jest używany do produkcji mydła w Anglii i jest uprawiany dla swoich owoców, które są orzechami w kształcie szyszek. Szyszki są małe, błyszczące i zamknięte w kolczastej, zielonej łupinie.

Kasztanowiec ma właściwości przeciwzapalne i antyoksydacyjne. Może kolidować z niektórymi lekami lub prowadzić do skutków ubocznych. Jeśli stosujesz leki z grupy NLPZ, skonsultuj się najpierw z lekarzem. Kasztanowiec może kolidować z Twoimi lekami, więc przed jego użyciem skonsultuj się ze specjalistą. Jednak ogólnie rzecz biorąc, jest bezpieczny w użyciu. Jeśli przyjmujesz inne leki, najlepiej skonsultuj się z farmaceutą przed jego użyciem.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane