Jak nagrodzić pracownika z wieloletnim stażem?

Firma, która posiada w swoich szeregach wieloletnich, doświadczonych pracowników, powinna dbać o nich w wyjątkowy sposób. Jedną z możliwości jest oczywiście przyznanie premii okresowej, jednak coraz większą popularnością cieszą się również różnego typu nagrody. Wśród nich warto wyróżnić zwłaszcza medale odlewane na zamówienie, które charakteryzuje bardzo wysoka jakość. Stają się one piękną pamiątką na długie lata.

Dlaczego warto w sposób szczególny pamiętać o wieloletnich pracownikach?

Zmiana miejsca zatrudnienia w dzisiejszych warunkach rynkowych jest czymś całkowicie powszechnym. Coraz rzadziej spotyka się pracowników, którzy w jednym zakładzie byliby zatrudnieni dłużej, niż kilka lat. Dlatego też przedsiębiorcy starają się nagradzać zasłużone osoby, zauważając tym samym ich zasługi i wkład w rozwój firmy. 

Pracownicy, którzy otrzymają odpowiednią nagrodę, czują się przede wszystkim docenieni, przez co nie rozważają zmiany miejsca zatrudnienia, w dalszym ciągu przyczyniając się do osiągania przez przedsiębiorstwo sukcesów. Dbanie o wieloletnich pracowników pozwala dodatkowo zyskać miano dobrego pracodawcy, co znacząco podnosi rangę firmy. O wiele chętniej podejmują w niej pracę eksperci oraz osoby, które w wyjątkowy sposób przykładają się do swoich obowiązków zawodowych.

Medale odlewane na zamówienie MCC MedaleProducent medali odlewanych na zamówienie – MCC Medale

Jak nagrodzić wieloletniego pracownika?

Pracodawcy często zastanawiają się, jaką formę nagrody wybrać dla pracownika z długim stażem. Najczęstszą propozycją jest gotówka, na przykład w postaci dodatkowej premii przyznawanej okresowo. Pieniądze, choć pożądane przez pracowników, są stosunkowo ulotną nagrodą, a ponadto nie pozwalają uhonorować zatrudnionych uroczyście, w obecności innych. 

Tymczasem doskonałym sposobem na wyróżnienie doświadczonego pracownika jest przyznanie mu medalu, który zostanie przygotowany na specjalne zamówienie. Pracodawca może wręczyć krążek w dowolnych okolicznościach, jednak najczęściej ma to miejsce podczas spotkań integracyjnych, podsumowujących rok czy uroczystych gali z okazji rocznicy funkcjonowania firmy.

Dlaczego medale odlewane to dobry wybór?

Medale odlewane przygotowuje się na specjalne zamówienie, dlatego jest to nagroda unikatowa, której nie można w żaden sposób podrobić czy powielić. Pracodawca ma możliwość dostarczenia własnego projektu, który będzie uwzględniał wszelkie jego potrzeby oraz wymagania. Najczęściej krążki mają charakter spersonalizowany – mogą znaleźć się na nich informacje dotyczące konkretnego pracownika, na przykład jego imię i nazwisko czy wykonywany zawód. Jednocześnie medal powinien zawierać wzmiankę o pracodawcy, na przykład w postaci nazwy firmy. 

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości istnieje możliwość skonsultowania projektu z doświadczonym grafikiem, który podpowie najlepsze rozwiązania. Medale na zamówienie przygotowywane są zgodnie z ponad 400-letnią tradycją polskiej sztuki odlewniczej. Charakteryzuje je bardzo wysoka jakość i trwałość, dzięki czemu będą stanowiły piękną pamiątkę na długie lata. Przygotowując krążki, dochowuje się należytej staranności oraz dbałości o każdy detal. Klient może natomiast wręczyć je w pięknym pudełku, przez co nagroda nabiera jeszcze bardziej eleganckiego charakteru.

Prestiżowa nagroda dla zasłużonych

W polskiej tradycji i kulturze przyjęło się, że odlewane na zamówienie, wysokiej jakości krążki wręczane są wyłącznie osobom zasłużonym, z pewnymi osiągnięciami. Dobrym przykładem są medale na biegaczy, pracowników naukowych lub artystów. Chcąc wyróżnić pracownika i uhonorować go w odpowiedni sposób, warto pomyśleć o zamówieniu tego rodzaju upominku. Trudno bowiem znaleźć inny, który byłby równie trwały, a zarazem wyrażał tak wielki szacunek względem obdarowanego. 

Należy też pamiętać, że to, jaką nagrodę otrzyma pracownik, świadczy bezpośrednio o pracodawcy. Medale z pewnością pomogą podnieść jego prestiż, budując w pewien sposób moralne pozostałych zatrudnionych. Dobrze mieć to na uwadze zwłaszcza w czasach, w których trudno zatrzymać przy sobie doświadczonych i oddanych pracy ekspertów.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane