Jak działają szybkie pożyczki przez Internet?

kobieta zawierająca pożyczkę otrzymuje pieniądze do ręki

Szybkie pożyczki przez Internet to nowa jakość pożyczania. Są bezpieczne i coraz więcej osób decyduje się na tę formę zobowiązania finansowego. Wystarczy dostęp do Internetu, konto bankowe i dowód osobisty. Pożyczając po raz kolejny w tej samej firmie możemy liczyć na wyższe kwoty i mniej formalności oraz jeszcze bardziej korzystne warunki. Jak zatem działają szybkie pożyczki przez Internet? 

Wybierz firmę i pożyczaj

Pierwszą decyzją, jaką musi podjąć konsument jest firma pożyczkowa. Na rynku pojawia się coraz więcej ofert szybkich pożyczek przez Internet. Warto jednak postawić na firmę sprawdzoną i cenioną przez klientów. Można również skorzystać z internetowej porównywarki, która wskaże opcje najchętniej wybierane przez Polaków. Popularnością cieszy się pożyczka online NetCredit, a zadowoleni klienci zwracają uwagę na bezpieczeństwo transakcji, szybką wypłatę gotówki, a także minimum formalności. Nie dziwi zatem, że firma ta przoduje w rankingach popularności i zdobywa nowych sympatyków. Firma oferuje obecnie pożyczki wydawane na pozabankowej karcie kredytowej, czyli w praktyce możemy mówić o pożyczce ratalnej, ponieważ kartę kredytową klient spłaca w formie miesięcznych rat: https://netcredit.pl/pozyczka-na-raty/

Rodzina otrzymuje pożyczkę od agenta pożyczkowego

Jak złożyć wniosek przez Internet? 

Złożenie wniosku o pożyczkę przez Internet bywa niezwykle proste i nawet osoby sceptycznie podchodzące do takich metod pożyczania dadzą się przekonać. Pierwszym krokiem będzie wejście na stronę internetową firmy, którą wybraliśmy. Można poczytać informacje tam zawarte, które zapewne rozwieją wszelkie wątpliwości. 

Następnie zaznaczamy kwotę, którą chcemy pożyczyć. W każdej firmie limit przy pierwszej pożyczce jest inny, lecz zazwyczaj oscyluje w granicach 3000 zł. Przy następnych pożyczkach można pożyczać więcej, zazwyczaj aż do 5000 zł. Coraz częściej mamy również do czynienia z wydłużonym okresem kredytowania. Nie jest to już standardowe 30 dni, ale 61 dni. 

Następnie należy uzupełnić dane osobowe, podać informacje o zatrudnieniu, zobowiązaniach finansowych czy aktualnej sytuacji społecznej. Należy również zweryfikować własne konto bankowe przelewając na podane konto przysłowiowy grosz lub złotówkę. Ma to wyeliminować osoby nieuczciwe. 

Następnie wysyłamy zgłoszenie i czekamy na decyzję. Często jest tak, że przy pierwszej pożyczce kontaktuje się z nami konsultant firmy, który sprawdzi, czy nasze dane są poprawne i czy nikt nie chce wziąć pożyczki na nas. Po takich procedurach otrzymujemy decyzję pozytywną lub negatywną. Czasami nawet po 15 minutach pieniądze są na naszym koncie. 

Czy każdy otrzyma pożyczkę?

Internetowe firmy pożyczkowe zobligowane są do tego, by sprawdzać klientów w bazach zewnętrznych, czyli Biurze Informacji Kredytowej czy Krajowym Rejestrze Długów. Osoby nie spłacające swoich wcześniejszych zobowiązań nie są wiarygodne. Pamiętać jednak należy, że niewielkie zadłużenie nie przekreśla szansy na zdobycie dodatkowej gotówki. Firmy pożyczkowe są pod tym względem nieco mniej rygorystyczne niż banki. Zazwyczaj pożyczkodawca zaznacza w jakim przedziale wiekowym może być osoba pożyczająca. Należy posiadać dowód osobisty, stały adres zameldowania, konto bankowe, numer telefonu komórkowego oraz pocztę mailową. Pożyczkodawca zazwyczaj nie wymaga przedłożenia żadnych dokumentów potwierdzających zatrudnienie, choć takowe musimy posiadać, by spłacić zobowiązanie. 

Jakie są zatem zalety pożyczania przez Internet? Przede wszystkim szybkość transakcji i dyskrecja. Cała procedura może odbywać się w zaciszu własnego domu lub biura. Nie musimy przedkładać mnóstwa zaświadczeń, by otrzymać kredyt. Pożyczkodawca bazuje na informacjach, jakie sami mu przekazujemy. Jeśli będziemy spłacać zobowiązanie na czas, zostaniemy stałymi klientami firmy, a tym samym będziemy mogli skorzystać z promocji.

Pożyczki na dowód cieszą się dużą popularnością. Umożliwiają dostęp do gotówki w sposób jasny, przejrzysty, bezpieczny. Dają również możliwość pożyczania osobom spoza dużych miast. Warto przekonać się do nowoczesnego pożyczania.

 

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane