Jak zrobić ciasto z truskawkami

Jak zrobić ciasto z truskawkami

Tradycyjnie, najlepszym sposobem na zrobienie ciasta z truskawkami jest użycie ciasta. To ciasto to świetny sposób na wykorzystanie świeżych truskawek, a przepis jest stosunkowo prosty. Ciasto jest pieczone, a na wierzchu układa się nadzienie. Następnie polewa się je lekką glazurą truskawkową.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, dobrze jest przygotować ciasto dzień wcześniej. Ciasto można przechowywać w lodówce przez kilka dni. Można ją również zamrozić na później. Jeśli masz czas, możesz przygotować wcześniej partię bitej śmietany. Można ją dodać do truskawek lub pozostawić w cieście. Przepis można zmodyfikować, a nawet dodać do nadzienia odrobinę skórki z limonki lub kakao w proszku.

The crust może być ukształtowany w dysk lub diskuttered, a krawędzie mogą być złożone pod i schowane w naczyniu. Ciasto może być pokryte glazurą i bitą śmietaną, a całość może być pieczona przez kilka minut. Jeśli robisz pojedynczy placek, możesz użyć gotowego ciasta. Możesz również posmarować ją roztopioną białą czekoladą. Jest to fajny sposób, aby nadać ciastu odrobinę kaprysu.

Polewa jest ważną częścią przepisu, ponieważ utrzymuje truskawki na miejscu. Dodaje też ciastu przyjemny kolor. Możesz posmarować nią jagody i posypać bitą śmietaną. Bita śmietana może być aromatyzowana odrobiną Grand Marnier.

Kratkowy wierzch to świetny sposób na nadanie ciastu ładnego wyglądu. Pomaga również w odparowaniu płynu i pozwala na odpowietrzenie. Aby zrobić kratowy blat, użyj noża do pizzy, aby wyciąć długie paski, a następnie ułóż je w naprzemienny wzór. Kilka minut suszenia pomoże im gładko się ułożyć.

Dobrym pomysłem jest opłukanie truskawek przed przygotowaniem ciasta. Pomoże to usunąć wszelkie zabrudzenia, a także uchroni nadzienie przed zawilgoceniem. Możesz również przepłukać truskawki pod chłodną wodą, aby usunąć nadmiar brudu. Połóż je na papierowych ręcznikach, aby wyschły.

Najważniejszą częścią robienia ciasta z truskawkami jest upewnienie się, że masz odpowiednią ilość skrobi kukurydzianej. Skrobia pomaga zagęścić nadzienie, a także sprawia, że ciasto łatwiej się kroi. Jeśli masz robot kuchenny, ten krok może być usprawniony, ponieważ nie trzeba używać noża do cięcia skrobi kukurydzianej do mieszaniny. Ten przepis wykorzystuje również płukanie jaj, które jest fantazyjnym sposobem na utrzymanie chrupiącej skórki. Płyn do mycia jajek powstaje poprzez ubicie żółtka i niewielkiej ilości śmietany.

Podczas robienia kratowego blatu, upewnij się, że paski mają około 1 cal szerokości. Dobrym pomysłem jest również użycie papieru pergaminowego lub folii do dużych obciążeń, aby ciasto nie bulgotało.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane